Kaip išmokti anglų kalbą pačiam?

Ar anglų kalbos programėlės gali padėti išmokti anglų kalbą? Anglų kalbos pamokos ar savarankiškas mokymasis - kas geriau?

Savarankiškas anglų kalbos mokymasis: būdai ir alternatyvos

Jeigu norite puikiai išmokti anglų kalbą, turbūt sutiksite, jog be galo svarbu yra mokėti gerai kalbėti ir suprasti ką kiti sako. Tačiau kaip to pasiekti mokantis savarankiškai? Klausimas nelengvas, ir norėdami į jį atsakyti paruošėme jums straipsnių seriją Kaip išmokti anglų kalbą pačiam?
pexels-julia-m-cameron-4144923 (2)
pexels-rodnae-productions-5756576

Kaip išmokti anglų kalbą pačiam?

Savarankiškas anglų kalbos mokymasis - nuo ko pradėti?

Šiais laikais pažangios technologijos atvėrė daugybę būdų anglų kalbą mokytis savarankiškai. Dabar galima rasti daugybę mokamų ir nemokamų resursų norintiems tobulinti savo anglų kalbos žinias. Tačiau ar visi šie rezursai yra kokybiški ir ar tikrai jie gali padėti anglų kalbą išmokti pačiam?

Viskas prasideda nuo mokymosi tikslo.

Iš pradžių, reikia suprasti koks yra jūsų tikslas mokantis anglų kalbą. Dauguma žmonių nori laisvai bendrauti, lengvai reikšti savo mintis ir aiškiai suprasti nepakeičiamą medžiagą (tekstus, filmus, straipsnius ir t.t.). Tačiau, tam, kad pasyvias žinias paverstume įpročiu, reikia turėti aiškų tikslą. Tam pabandykite atsakyti į šiuos du klausimus:

  1. Ką aš noriu pasiekti?
  2. Per kiek laiko tai pasieksiu?

Štai keletas pavyzdžių: "Noriu geriau kalbėti angliškai per 30 d.", "Noriu išmokti 100 žodžių per 14 dienų" ir t.t.

Nustačius tikslą bus lengviau pasirinkti tinkamas priemones jam pasiekti. Tačiau prieš renkantis priemones, reikia suprasti kas yra svarbiausia mokantis anglų kalbos.

Į ką atkreipti dėmesį mokantis anglų kalbos?

Svarbiausia mokantis anglų kalbos, kaip ir mokantis bet kokio kito įgūdžio, yra mokymąsi paversti įpročiu. Pastaraisiais dešimtmečiais moksliškai įrodyta, jog mokantis naujų įgūdžių geriausia jiems skirti dėmesio kasdieną. Ir tai yra įmanoma, net gyvenant šiuolaikiniu ritmu. Tam tikriems įgūdžiams užtenka skirti vos 15 minučių sutelkto dėmesio kasdien, kad vos per mėnesį susiformuotu mokymosi įprotis.

Svarbu paminėti, jog gebėjimas susikaupti ir sutelkti dėmesį į užduotį kurią atliekate, smarkiai prisideda prie įpročio formavimo. Tai galioja atliekant bet kokią užduotį - tiek mokantis anglų kalbos, tiek sportuojant. Štai keletas žingsnių padėsiančių greičiau formuoti mokymosi įprotį:

  1. Pradėkite nuo lengvai pasiekiamo tikslo. Pavyzdžiui, Mokysiuosi anglų kalbos 15 minučių į dieną. Tai darysiu septynias dienas.
  2. Peržiūrėkite savo savaitės darbotvarkę ir sukurkite priminimus praktikuotis. Svarbu išsirinkti patogų laiką.
  3. Išsirinkite aplinką kuri leis jums susikaupti. Galbūt tai skveras, parkas, tylus kambarys ar kavinė.
  4. Laikykitės savo tikslo. Nesijaudinkite, jeigu iš karto nepasiekėte savo tikslo. Tiesiog pradėkite iš naujo.
pexels-yaroslav-shuraev-6279800
pexels-nataliya-vaitkevich-6837561

Ką daryti jeigu savo tikslo nepasiekiau?

Gyvenimas nenuspėjamas, todėl suprantama, jog kartais nepavyksta pasiekti savo tikslų. Tam gali būti įvairių priežasčių priklausomai nuo individualios situacijos. Tačiau yra paprastas būdas šiai situacijai pataisyti. Jis vadinasi Bandyk iš naujo. 

  1. Kiekvieną kartą, tikslo nepasiekus įvertink priežastis kurios sudarė nepalankią situaciją tikslui pasiekti.
  2. Pagalvok, kaip tas priežastis būtų galima apeiti.
  3. Eksperimentuok su savo tikslais. Pritaikyk savo ankstesnes įžvalgas ir koreguok tikslų parametrus.

Ar anglų kalbą tikrai galima išmokti pačiam?

Trumpas atsakymas - tikrai taip. Tačiau tai labai priklauso nuo kelių faktorių kuriuos aptarsime žemiau.

Imkime kalbėjimo įgūdį kaip pavyzdį. Dar prieš dešimtmetį pačiam išmokti geriau kalbėti angliškai buvo labai sudėtinga, galbūt net neįmanoma. Galėdavai klausytis įrašų, tačiau norint lavinti kalbėjimą, tekdavo ieškoti kursų arba mokytojo.

Tačiau besivystančios Dirbtinio Intelekto ir balso atpažinimo technologijos atvėrė daugybę galimybių.  Pasitelkdami šias technologijas ir daugiametę mokymo patirtį, sukūrėme IGUDU.

Tai turbūt vienintelė savarankiško mokymosi programa sukurta bendradarbiaujant geriausiems savo sričių specialistams - pedagogams ir IT profesionalams.

IGUDU pamokos ir pratimai pritaikyti įvairiems anglų kalbos lygiams, todėl programą gali naudoti tiek ką tik pradėję mokytis, tiek jau gerokai pažengę. Kiekvienos pamokos turinys yra unikalus ir aktualus, o daugumą užduočių atliksite balsu. Jūsų atsakymų kokybė bus iš karto įvertinta ir galėsite išklausyti savo balso įrašo ir palyginti jį su anglakalbio tarimu. Tai moksliniais tyrimais ir realioje praktikoje įrodytas metodas. Įsiklausę į savo tarimą ir bandydami atkartoti anglakalbių intonaciją, bei sakinių struktūrą, jūs tikrai galite patys išmokti kalbėti angliškai.

pexels-andrea-piacquadio-941693

Išmok kalbėti angliškai, paversk pasyvias žinias įgūdžiu!

Registruokis ir priimk iššūkį: mokykis 15 min. į dieną 30 dienų. Stebėkis savo progresu!