Duolingo apžvalga ir įvertinimas

Kuo ši anglų kalbos mokymosi programėlė skiriasi nuo kitų?

Kas yra Duolingo ir kaip ji veikia?

Duolingo yra daugumai girdėta kalbų mokymosi programėlė. Ji pradėta kurti 2009 metais, su intencija suteikti prieinamą būdą mokytis įvairių kalbų. Jos kūrėjai teikė daug dėmesio sukurti smagų, sužaidybintą būdą padėti naujos kalbos pamatams. Ji populiari dar ir dėl to, jog siūlo savo paslaugas freemium principu. Tai reiškia jog bazinė programėlės versija yra prieinama nemokamai, su tam tikrais apribojimais. Reik atminti, jog nemokamų pietų nebūna. Naudojantis nemokama Duolingo versiją susidursite su daug reklamos ir kitų apribojimų. Norint reklamos išvengti ir atrakinti išplėstines funkcijas, teks mokėti 10.99 € / mėn.
Taip pat, verta atminti, jog Duolingo yra labiau kalbos mokymosi žaidimas, o ne pilnavertis įrankis išmokti ta kalba efektyviai komunikuoti. Duolingo neskiria daug dėmesio gramatikai ar kalbėjimo lavinimui. Programėlė dažnai susilaukia kritikos, jog užduotyse vartojami žodžiai turi mažai vertės gyvenimiškose situacijose.
Lin-Duo---Chat-Walk--2-
pexels-pixabay-356079 (1)

Duolingo programėlės įvertinimas

Duolingo edukacijos technologijų rinkoje nėra naujas žaidėjas. Programėlė susilaukė daug dėmesio žiniasklaidoje, bei subūrė plačią vartotojų bendruomenę. Tačiau, tai taip pat reiškia jog Duolingo buvo išsamiai įvertintas tiek edukologų, tiek žmonių bandančių išmokti naują kalbą. Čia verta paminėti, jog dažniausiai Duolingo vertinamas kaip pagalbinis įrankis, norintiems įgyti pagrindines žinias besimokant anglų ar kitos kalbos. Tai reiškia, jog tai nėra geriausias pasirinkimas jau šiek tiek pažengusiems, ar norintiems kuo greičiau ir užtikrintai kalbėti anglų kalba.

Ši programėlė tiks norintiems praplėsti žodyną, ar "nešvaistyti" laiko laukiant autobuso. Tačiau nesitikėkit puikių rezultatų. Mokslinėmis studijomis ir eksperimentais buvo įrodyta, jog mokantis vien su Duolingo, žmogus negali išlaikyti standartizuotų egzaminų įvertinančių kalbos lygį. Taip pat esminės gramatikos pamokų stoka, įtakoja mokinio sugebėjimą efektyviai konstruoti sakinius, bei teisingai naudoti laikus.

Jeigu tikrai norite išmokti anglų kalbą, rekomenduojame rinktis rimtesnę mokymosi programą lavinančią kalbėjimo, bei visus kitus būtinus įgūdžius. Šiuo požiūriu, geresnių pasirinkimų už IGUDU rinkoje nėra.

Išmok kalbėti angliškai, paversk pasyvias žinias įgūdžiu!

Registruokis ir priimk iššūkį: mokykis 15 min. į dieną 30 dienų. Stebėkis savo progresu!