Anglų kalbos pamokos ar savarankiškas
mokymasis - kas geriau?

Aptarsime abiejų mokymosi būdų ypatybes ir juos palyginsime.

Kodėl verta mokytis anglų kalbos?

Anglų kalba tapo plačiausiai naudojama antrąja kalba pasaulyje. Visos prognozės rodo, jog ši tendencija artimiausiu metu nesikeis. Tad peršasi išvada, jog anglų kalbos mokėjimas yra būtinas įvairiose sferose - darbe, kelionėse, moksle. Tačiau kokie būdai išmokti anglų kalbą yra efektyviausi? Kurį būdą rinktis? Ir galiausiai - kiek laiko užtruks pakelti savo anglų kalbos lygį. Šiame straipsnyje atsakysime į šiuos ir kitus susijusius klausimus.
pexels-breakingpic-3084

Skaitykite apie anglų kalbos pamokas ir savarankiško mokymosi būdus:

Kiek laiko užtruks pakelti anglų kalbos lygį?

Sužinosite, kiek laiko skirti, norint kuo greičiau išmokti kalbėti angliškai.

Kuris būdas man tinkamiausias?

Padėsime išsirinkti tinkamiausią būdą mokytis anglų kalbos.

Anglų kalbos mokymosi būdų apžvalga

Iš pradžių susipažinkime su mokymosi galimybėmis. Norint išmokti anglų kalbos yra keli pasirinkimai:

  1. Savarankiškas mokymasis
  2. Anglų kalbos pamokos su mokytoju
  3. Hibridinis mokymasis

Visi šie būdai turi savų pliusų ir minusų. Juos įvertinus bus lengviau pasirinkti jums tinkamiausią būdą.

Kaip mokytis anglų kalbos savarankiškai?

Savarankišką mokymąsi jau aptarėme šiame straipsnyje. Čia paminėsime kelis pagrindinius aspektus. Mokantis anglų kalbos savarankiškai, svarbiausia yra ryžtas ir savo tikslų laikymasis. Jeigu norite anglų kalbą išmokti patys, galite rinktis iš anglų kalbos programėlių, knygų arba savarankiško mokymosi kursų, dažniausiai susidedančių iš garsinės, bei vaizdinės medžiagos ir gramatikos pratimų.

Svarbu paminėti, jog mokantis savarankiškai labai svarbu išsirinkti mokymosi būdą padedantį lavinti kalbėjimo įgūdžius. Iš šiuo metu rinkoje esančių sprendimų, IGUDU yra turbūt vienintelė savarankiško mokymosi programa, kuri ne tik padeda įsisavinti naują žodyną ir būtiną gramatiką, bet ir kiekviename žingsnyje lavina kalbėjimo įgūdžius. IGUDU išbandyti galite here.

Kada rinktis anglų kalbos pamokas?

Tai bene seniausias ir tradiciškiausias būdas mokytis anglų kalbos. Tačiau pastaraisiais metais tam atsirado daugybė naujų galimybių. Anksčiau tekdavo samdyti anglų kalbos mokytoją arba prisijungti prie grupės ir keliauti į pamokas. Dabar išpopuliarėjo nuotolinis mokymas kuris dažniausiai pasitelkia telekonferencijų programas. Tad pasirinkimų yra tikrai daug, priklausomai nuo individualių poreikių.

Būtent į savo poreikius ir reiktu atsižvelgti svarstant ar rinktis gyvas pamokas. Individualiose pamokose gausite daugiau asmeninio dėmesio; mokantis grupėje - susidarys daugiau galimybių dinamiškiems užsiėmimams ir kalbos žaidimams.

Šis būdas rekomenduotinas žmonėms, kuriems ypač svarbus gyvas ryšys ir kuriems kontaktas su mokytoju padeda išlaikyti motyvaciją siekiant savo tikslo. Jeigu ketinate ieškoti anglų kalbos mokytojo, rekomenduojame kreiptis į vieną geriausių anglų kalbos mokyklų Lietuvoje - INTELLECTUS.

Kas yra hibridinis mokymasis ir kuris būdas man tinkamiausias?

Hibridinis mokymasis

Šiuo metu žiniasklaidoje dažnai išgirstame apie hibridinį mokymąsi. Tik šį sąvoka ne visada būna teisingai vartojama. Hibridinis mokymasis gali būti apibūdinamas kaip savarankiško ir tradicinio mokymosi mišinys. Mokinys tokiu atveju mokosi individualiai ir su mokytoju. Tai turbūt vienas efektyviausių mokymosi būdų, nes atsiranda daugybė galimybių praktikuotis ir tobulėti.

Puikus savarankiško mokymosi pavyzdys būtų IGUDU programos naudojimas dalyvaujant INTELLECTUS kursuose. Įsivaizduokite: skiriate 15 minučių į dieną tobulinti savo kalbėjimo įgūdžiams ir žodynui plėsti, o pora kartų į savaitę susitinkate su mokytoju grupėje arba individualiai - užduodate visus rūpimus klausimus, aptariate gramatikos subtilybes ir pritaikote pačių lavintus įgūdžius gyvai. Mokantis tokiu būdu galima pasiekti tikrai įspūdingų rezultatų per ganėtinai trumpą laiką.

Kuris būdas man tinkamiausias?

Viskas priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Jeigu norite pačio lanksčiausio būdo mokytis anglų kalbos, rekomenduojame išsirinkti patikimą ir efektyvią mokymosi programą kuri lavintų kalbėjimo įgūdžius. Visus šiuos kriterijus atitinka IGUDU.

Jeigu jums svarbus gyvas bendravimas ir ryšys su mokytoju, rekomenduojame rinktis puikią mokyklą, naudojančią efektyvius ir interaktyvius mokymo metodus, kurioje dėsto patyrę savo srities specialistai. Šiuo atveju rinkdamiesi INTELLECTUS anglų kalbos mokyklą tikrai neprašausite.

Galiausiai, jeigu norite kuo greičiau pasiekti maksimalių rezultatų, rekomenduojame rinktis hibridinį mokymąsi. Mokydamiesi individualiai ir su mokytoju, greitai suformuosite mokymosi įprotį ir sulauksite visapusiškos akademinės pagalbos. Viena geriausių kombinacijų yra INTELLECTUS anglų kalbos kursai ir IGUDU savarankiško mokymosi programa.

Išmok kalbėti angliškai, paversk pasyvias žinias įgūdžiu!

Registruokis ir priimk iššūkį: mokykis 15 min. į dieną 30 dienų. Stebėkis savo progresu!

Anglų kalbos lygis ir kiek užtruks jį pakelti?

Kad atsakytume į šį klausimą, pradėkime nuo metaforos. Įsivaizduokite, jog statote namą. Iš pradžių padedami pamatai, pastatoma namo dėžutė, sudedami langai ir durys ir galiausiai atliekama išorinė ir vidinė apdaila. Mokantis anglų kalbą procesas ganėtinai panašus. Iš pradžių padedate pamatus - išmokstate dažniausiai vartojamus žodžius ir juos vartoti paprastose gramatinės struktūrose. Tada palaipsniui pastatote savo sienas - išmokstate vartoti įvairius kalbos laikus, paįvairinate žodyną dažnai vartojamais išsireiškimais ir būdvardžiais, stengiatės bendrauti gyvai. Tada savo "kalbos namą" sutvirtinate ir "sudedate apdailą" - plečiate žodyną, skaitote knygas, žiūrite filmus originalo kalba, lavinate kalbėjimo įgūdžius.

Remiantis šia metafora, reikia pradžiai suprasti kuriame etape šiuo metu esate. Kadangi mokotės anglų kalbos, geriausias būdas yra atlikti lygio testą. Žinodami savo anglų kalbos lygį, galėsite geriau įvertinti savo poreikius. IGUDU anglų kalbos lygio testai užtrunka tik 10 minučių.

Sužinoję savo anglų kalbos lygį, galite įvertinti šiuos duomenis:

Mokantis anglų kalbos pačiam, naudojant IGUDU programėlę kasdien apie 30 minučių, anglų kalbos lygį nuo A0 iki B2+ galima pakelti per 2.5 metų. Tai reiškia neįtikėtina progresą. Įsivaizduokite, jog visiškai nemokate kalbos, o po poros metų jau visiškai laisvai ja bendraujate.

Mokantis su mokytoju be pertraukų, dauguma mokinių pakyla vienu anglų kalbos lygiu per keletą semestrų. O mokantis hibridiniu būdu tai gali užtrukti perpus trumpiau. Tai geriausias būdas jeigu norite anglų kalbą išmokti kuo greičiau.

Tad matote, jog išmokti anglų kalbą tikrai įmanoma. Tai gali kiekvienas ir šiais laikais turite daug galimybių mokytis patys arba su mokytojo pagalba. Žinodami savo anglų kalbos lygį, žinosite nuo ko pradėti.